a
Can YİĞİTEROL
2 sene önce0 Yorum

En İyi WordPress Resim Optimize Eklentileri

Seo ve Site Hızlandırma açısından sitemizdeki en büyük etkenlerden biri olan resimlerin hem kullanıcı hem de sunucu tarafında en küçük boyutta ulaşılabilir olması gerekmektedir. Resimlerin boyutunu düşürmek sitenizin diskini tasarruflu aynı zamanda site trafiğinin gözle görülür şekilde düşmesine yardımcı olacaktır.

Resimlerimizi sadece sıkıştırarak değil aynı sayfada yüklenen resim sayısını azaltarak ve sabit resimleri tek bir resimde CSS Sprite Özelliğini kullanarak sunucudan çekilen resim sayısını azaltabilir ve site boyutunu düşürebilirsiniz.

 

En İyi WordPress Resim Optimize Eklentileri-tiny

1- Compress JPEG & PNG images

Dünyanın en popüler resim sıkıştırma sitesi ve eklentilerinden biridir. Sadece WordPress eklentisi değil aynı zamanda sitesi üzerinden de PNG ve JPG sıkıştırması yapabilirsiniz, aktif olarak kullandığım eklentidir ve resimlerde kalite kayıpları olmadan en iyi derecede küçültme sağladığı için listenin birinci sırasında yer verdik. Kullanmak için sadece ilk kurulumda sitesinden kendi mail adresiniz ile APİ Key almanız olacaktır daha sonra Ortam’ı seçip Sıkıştırmaya başlayabilirsiniz.

Web sitesi üzerinden küçültme  Aylık Ücretsiz Kota  Kolay Kullanım

 

En İyi WordPress Resim Optimize Eklentileri-wpsmush

2- Smush Image Compression and Optimization

Kullanımı en kolay olan eklentidir sadece eklentiyi aktif hale getirip sıkıştırmaya başla demeniz yeterlidir. Sizi Ücretli üyelik için zorlayacak bir eklentidir her sıkıştırma komutunda ücretsiz üyeler için en fazla 50 resim sıkıştırıyor ve maksimum 2 MB civarı resimleri sıkıştırıyor. Ücretli üyelik alır iseniz 32 MB büyüklüğündeki resimleri küçültebilirsiniz.

Kolay Kullanım  Ücretsiz kullanım  Kurulum Gerektirmez

3- ShortPixel Image Optimizer

Aralarında en çok resim sıkıştırma türünü destekleyen eklentidir. Kullanımı kolay ve hızlı ücretsiz üyelik için aylık 100 resim sıkıştırması veriyor ve ücretsizden hariç 3 ayrı paket bulunduruyor. JPG, PNG, GIF, PDF, WebP türündeki resimleri optimize edebilir. listemizin sonuna koyma amacımız ayda sadece 100 resim hakkı vermesi bunun haricinde site üzerinden de ücretsiz sıkıştırma yapışabilirsiniz Tiny’in aksine max 10 MB boyutundaki resimleri sıkıştırıyor.

Kolay Kullanım  Kısıtlı kullanım  Web sitesi üzerinden küçültme

En İyi WordPress Resim Optimize Eklentileri için Yorumlar